Jeśli naprawdę lubisz ćwiczyć na zewnątrz, a chłody zimy zmuszają Cię do ich zaprzestania, naucz się po prostu odpowiednio ubierać. Gdy nauczysz się właściwie ubierać, nie będziesz cierpiał podczas ćwiczeń, a zaczną Ci one sprawiać prawdziwą przyjemność. Noś czapkę i rękawiczki, a przestaniesz uważać, że zimą nie da się uprawiać joggingu. Warto też chodzić na wycieczki w rakietach śnieżnych. Jeśli zaczniesz uprawiać takie sporty, przestaniesz postrzegać zimę jako szarą i smutną porę roku, a zaczniesz jej wyglądać z niecierpliwością.

Niektórzy ludzie dochodzą do wniosku, że wypadają z rutyny ćwiczeń wówczas, gdy podróżują lub mają wakacje. Zaplanuj sobie ćwiczenia. Ja na przykład jestem zmuszony wiele podróżować w sprawach służbowych, ale zawsze staram się zatrzymywać w takich hotelach, w których mogę uprawiać ćwiczenia fizyczne. Odkryłem, że po trudnym dniu wypełnionym ważnymi spotkaniami miło jest się odprężyć poprzez ćwiczenia, dobrze jest też nimi rozpocząć dzień. Jeśli nie jestem w stanie znaleźć hotelu z klubem sportowym, pakuję do walizki skakankę {niektórzy z moich przyjaciół zabierają ze sobą sprężyny). Dwadzieścia minut skakania przez ska- kankę, we właściwych butach na nie nazbyt twardym podłożu – to doskonałe ćwiczenie, które można wykonywać niemal wszędzie, nawet w pomieszczeniu stosunkowo małym. Zwykle pomieszczenia w hotelach są wystarczająco wysokie. Często zastanawiam się, co sobie myślą goście hotelowi mieszkający pode mną, ale zyskuję w ten sposób pewność, że częste wyjazdy z domu nie powstrzymują mnie od działań, których zadaniem jest spowolnienie procesów starzenia się organizmu.

Powinieneś zacząć od zwiększenia własnej aktywności fizycznej. Dzięki takiemu działaniu osiągasz aż 40% efektu odmładzającego, który można przypisać sprawności fizycznej (patrz – tab. 9.2). Jeśli chcesz uzyskać kolejne czterdzieści procent, powinieneś przejść do drugiego etapu – zacznij uprawiać ćwiczenia kondycyjne.

Leave a Reply

Lipiec 2021
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Archiwa