Istnieje parę służących zdrowiu nawyków, które warto sobie przyswoić, bowiem pozwalają nam dłużej cieszyć się młodością. Wystarczające wysypianie się, jedzenie śniadania, picie alkoholu w umiarkowanych ilościach, spacery z psem to czynności, które wykonujemy rutynowo przez całe życie, a które zarazem sprawiają, że żyjemy dłużej, w lepszym zdrowiu, słowem – jesteśmy młodsi. Naucz się, w jaki sposób wcielić te nawyki do rutyny codziennego życia.

Często te najprostsze działania przynoszą najznakomitszy efekt odmładzający. Czy uważasz, że nie masz dość czasu, by spać co noc siedem – osiem godzin? Nie możesz go na to nie mieć. Twój organizm wymaga czasu na odpoczynek i regenerację, musisz sobie trochę dochrapać, żeby godziny aktywne były istotnie produktywne i twórcze. Jeśli co noc będziesz się dobrze wysypiał, możesz liczyć, że Twój organizm odmłodnieje o trzy lata.

Kiedy już uczciwie prześpisz całą noc, nie zapomnij, że dzień powinieneś zacząć we właściwy sposób. Zjedz śniadanie ubogie w tłuszcze, ale bogate w składniki odżywcze. Dzięki temu zyskasz siły na rozpoczęcie dnia. Codzienny ranny posiłek sprawi, że będziesz aż o trzy lata młodszy od osoby, która w ogóle nie jada śniadań.

Czy lubisz od czasu do czasu wypić sobie drinka? Cóż, picie alkoholu w umiarkowanych ilościach, czyli pól, jeden drink dziennie w przypadku kobiet i jeden, dwa drinki dziennie w przypadku mężczyzn – może zatrzymać na dłużej młodość. Niewielka ilość alkoholu ułatwia sercu i naczyniom tętniczym utrzymać swoją sprężystość. Osoby pijące alkohol w umiarkowanych ilościach mogą odmłodzić dzięki temu własny organizm nawet i o 1.9 roku, jednak picie zbyt dużych ilości i zbyt często może być niebezpieczne, może nawet zagrażać życiu. Istotnie, osoby pijące dużo alkoholu mogą być w istocie starsze od osób niepijących nawet i o trzy lata.

Leave a Reply

Marzec 2021
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Archiwa