Niestety, tak się składa, że lekarz pierwszego kontaktu rzadko rozpoznaje depresję. Objawy są dość mało widoczne, a ponieważ depre- sja do lat osiemdziesiątych właściwie nie była rozumiana, wielu lekarzy nie jest odpowiednio wyszkolonych w jej rozpoznawaniu. W jednym z najnowszych badań stwierdzono na przykład, że lekarze rodzinni rozpoznają poprawnie jedynie 35% wszystkich przypadków depresji. Zatem, jeśli podejrzewasz, że cierpisz na tę chorobę albo że choruje na nią ktoś Ci bliski, powinieneś poszukać profesjonalnej pomocy. Psychiatra, psycholog i wykwalifikowany terapeuta są wyszkoleni w rozpoznawaniu depresji, mogą też zastosować różne rodzaje leczenia.

Inne zaburzenia emocjonalne, u których podstaw nie ma komponentu biologicznego, wcale przez to nie stają się mniej realne. Na przykład bicie lub wykorzystywanie seksualne dzieci może mieć u nich w wieku dorosłym poważne reperkusje. Przy czym efekt może mieć charakter i psychologiczny, i biologiczny.

Z psychicznym komfortem dobrze koreluje i zdrowie fizyczne. Oznacza to, że jeśli jesteś zdrowy emocjonalnie rośnie prawdopodobieństwo, iż długo będziesz się cieszył młodością. Osoby profesjonalnie zajmujące się problemami zdrowia psychicznego dopomogą Ci w opracowaniu strategii radzenia sobie ze stresem i urazami emocjonalnymi. Tak jak doradca finansowy, który wraz z Tobą planuje Twoje finanse, terapeuta pomoże Ci ocenić sytuacje, które wyzwalają u Ciebie stres, wspólnie także opracujecie taktykę unikania lub zmniejszania negatywnych jego skutków. Czasem stres trudno jest w ogóle zauważyć. Coraz lepiej rozumiemy, że ciało i umysł są wzajemnie powiązane, że ze zdrowiem umysłu wiąże się zdrowie ciała. Niczego nie wolno zaniedbać. Jeśli zadbasz o siebie – zarówno o swoje ciało, jak i umysł – będziesz się cieszył młodością przez długi, długi czas.

W jaki sposób prawidłowe leczenie pozwoli Ci dłużej się cieszyć młodością

Niestety, każdy z nas musi od czasu do czasu zgłosić się do lekarza. Jeśli będziesz umiał tak postępować, by udzielona pomoc była najskuteczniejsza, dłużej zatrzymasz młodość. Dla tych, którzy muszą stale kontrolować stan zdrowia, nauczenie się właściwego postępowania z chorobami przewlekłymi, regularne zgłaszanie się na badania kontrolne, dbanie o szczepienia okresowe i żądanie opieki medycznej na najwyższym poziomie sprawi, że będziesz miał organizm nawet i o dziewięć lat młodszy od osób, które o to nie dbają. Zapoznaj się z wywiadami medycznymi w swojej rodzinie, by ocenić, czy jesteś czymś obciążony dziedzicznie. Świadomość szczególnej predyspozycji do jakiejś choroby przewlekłej pozwoli na rozpoczęcie działań zapobiegawczych. A jeśli już zachorowałeś, właściwe postępowanie może zaoszczędzić Ci efektów postarzających tego schorzenia. Bądź rozsądnym pacjentem, a dłużej będziesz cieszył się młodością.

Osobą, która najlepiej może kontrolować stan Twojego zdrowia, jesteś Ty sam. Znasz swój organizm najlepiej, zdecydowanie lepiej niż jakikolwiek lekarz. I sam potrafisz stwierdzić, że coś jest nie w porządku.

Jak długo żyli Twoi rodzice? A jak długo dziadkowie? Czy długość ich życia może ułatwić Ci przewidzieć długość swojego życia? Jaka jest zależność między tłem dziedzicznym a długością życia? Naucz się, w jaki sposób oceniać dziedziczne obciążenia.

Jedynie czterdzieści procent dorosłych Amerykanów rzeczywiście regularnie i terminowo przyjmuje szczepienia ochronne, a tylko 14% spośród osób, u których wskazane są takie szczepienia, rokrocznie o to dba. A jest to bardzo proste. Tym łatwym działaniem możesz się szybko zabezpieczyć przed niepotrzebnym starzeniem się organizmu.

W jaki sposób prawidłowe leczenie pozwoli Ci dłużej się cieszyć młodością cz. 2

Łączenie różnych leków bez wiedzy lekarskiej, przyjmowanie ich niezgodnie z zaleceniami – czyli za długo, za krótko lub w zmienionych dawkach – może Cię postarzeć. Jeśli będziesz przyjmował za dużo leków naraz, musisz liczyć się z efektem postarzającym rzędu nawet 4.5 roku. Proszę jednak nie przerywać leczenia bez uprzedniego porozumienia się z lekarzem. Taka samowolna decyzja postarza przeciętnie o rok.

Osiemdziesiąt procent ludzi na jakimś etapie życia będzie cierpieć z powodu choroby przewlekłej. Cukrzyca, choroby stawów, choroby serca i astma to częste przypadłości, które przyspieszają tempo starzenia się organizmu. Jeśli jednak nauczysz się prawidłowego postępowania, uda Ci się zminimalizować ich negatywny wpływ na stan zdrowia. W zależności od tego, na jaką chorobę przewlekłą cierpisz, możesz zmniejszyć jej skutek nawet i o osiemdziesiąt procent, a w niektórych przypadkach jeszcze bardziej.

Z tej publikacji dowiesz się, co robić, by jak najrzadziej chorować i odwiedzać gabinety lekarskie. Jednak każdy z nas musi od czasu do czasu zgłosić się do lekarza. Gdy już zachorujesz, spraw, by choroba była rozpoznana i leczona we wczesnym stadium. W ten sposób uda się uniknąć spowodowanego nią efektu postarzającego.

Leave a Reply

Marzec 2021
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Archiwa