Jedne z największych stresów naszego życia wiążą się ze sprawami finansowymi. Konieczność przyznania się do bankructwa, utrata pracy, zmiana pracy, niemożność dalszego płacenia rachunków – to zagadnienia związane z finansami, które silnie stresują: rzadko coś innego potrafi u nas wywołać taką reakcję. Mogą one także powodować niepotrzebne starzenie się. Co więcej, kłopoty finansowe mogą być dopiero początkiem całej serii wydarzeń, które są źródłem dodatkowego stresu, może, na przykład, dojść do rozwodu, możesz też popaść w depresję.

Ponieważ u Dennisa M. występowało wysokie ryzyko zapadnięcia na schorzenia naczyń tętniczych, zwykł był odwiedzać mój gabinet lekarski cztery razy w roku celem przebadania się. W czasie jednej z takich wizyt, a było to w połowie kwietnia, stwierdziłem, że ma niebotycznie podwyższone wartości ciśnienia. – Denis – spytałem- co się dzieje? Przecież zawsze miałeś graniczne wartości ciśnienia. Nie odpowiedział. Kiedy zgłosił się dwa tygodnie później na przyspieszoną wizytę kontrolną, miał już normalne ciśnienie. Dziwne.

W następnym roku spotkaliśmy się zgodnie z planem piętnastego kwietnia. I znów to samo. – Denis – zapytałem – o co chodzi?

– Nie mam pojęcia – odpowiedział.

– Czy coś Cię martwi? Czy dopadł Cię inspektor podatkowy? – zapytałem po trosze żartobliwie.

– Trafiłeś, niestety, w sedno – odparł. I tu zaczął mówić o wszystkich kłopotach finansowych, z jakimi przyszło mu się borykać.

Leave a Reply

Marzec 2021
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Archiwa