Wzajemne dopasowanie się małżeństw zależy od wielu czynników, wśród których jednym z najważniejszych jest zharmonizowanie cyklów dobowych. Wspólny rytm życiowy partnerów (sen – czuwanie – pory posiłków] ułatwia zachowanie ciągłego kontaktu. Dla wielu par nie stanowi to problemu, ale w przypadku niektórych brak synchronizacji może doprowadzić do rozpadu skądinąd dobrego związku.

Nie wszyscy z nas mogą żyć według tego samego schematu, ale odstępstwa od niego na ogól nie są zbyt wyraźne. Jednak zdarza się, że różnice cyklów dobowych bywają tak skrajne, że mogą doprowadzić partnerów do szaleństwa. Niektórzy ludzie są bardziej aktywni w nocy: zachowują energię i świeżość umysłu aż do wczesnych godzin porannych, podczas gdy inni lepiej czują się za dnia i dlatego wstają o świcie, wtedy, gdy nocne marki dopiero kładą się spać. Rzecz jasna, kiedy takie dwie osoby zdecydują się na wspólne życie, może to wywrzeć katastrofalny wpływ na ich kontakty seksualne.

W takich przypadkach może pomóc melatonina. Nocny marek niech spróbuje „cofnąć” moment zasypiania, zażywając melatoninę, która wywołuje sen wcześniej, natomiast osoba aktywna w dzień niech położy się spać o godzinę lub dwie później (co zdaniem niektórych ludzi nie tylko nie ułatwia, a nawet utrudnia zasypianie), a następnie za pomocą melatoniny sprowokuje sen we właściwym momencie. Stosując melatoninę, która zmienia dobowy rytm snu, partnerzy mogą uczynić swój związek bardziej harmonijnym.

Leave a Reply

Grudzień 2018
P W Ś C P S N
« Wrz    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Archiwa
Tagi
http://nutramigen.net/pl-nu/czym-jest-alergia-na-mleko/co-dolega-mojemu-dziecku/objawy-i-sygnaly Owoce i warzywa zaopatrzenie sklepów