Rozciąganie mięśnia brzuchatego łydki Przysuń nogę, która była odchylona ku tyłowi, nieco do ściany, zaś drugą zegnij i ustaw tak, by palce dotykały ściany. Pochyl się w kierunku ściany. Powtórz ćwiczenie dla drugiej nogi. Takie ćwiczenie rozciąga mięśnie łydki.

Rozciąganie mięśnia czworoglowego uda. Ćwiczenie to rozciąga długi miesień, który biegnie wzdłuż całego uda, od przodu. Stań twarzą do ściany. Dla równowagi oprzyj się lewą dłonią o ścianę. Zegnij prawą nogę i odchyl ku tyłowi. Następnie od tyłu złap prawą dłonią za kostkę i pociągnij lekko nogę w kierunku pośladka aż do chwili, kiedy poczujesz ciągnięcie z przodu uda. Potem takie samo ćwiczenie wykonaj dla lewego uda, czyli: połóż prawą rękę na ścianie, a złap się za lewą kostkę.

Rozciąganie prostowników kolana. Stań na jednej nodze. Drugą nogę wyciągnij prosto przed siebie i oprzyj na krześle lub stole, tak by była równoległa do podłogi. Pochyl się przyciągając twarz do kolana. Przesuwając ręce wzdłuż wyprostowanej nogi staraj się sięgnąć jak najbliżej kostki. Ćwiczenie to rozciąga także mięśnie biegnące wzdłuż tylnej powierzchni uda oraz mięśnie dolnej partii pleców.

Rozciąganie klatki piersiowej i mięśnia trójgłowego ramienia (część tylna ramienia). Znajdź coś wyższego od siebie, czego można się uchwycić, np. górny brzeg ramy drzwiowej lub też specjalnie zamontowany drążek. Obie ręce wyciągnij nad głowę i złap brzeg futryny lub też drążka. Pochyl się ku przodowi rozciągając górne partie tułowia.

Rozciąganie mięśnia dwugłowego ramienia (przednia część ramienia). Stań tyłem do ściany, wyciągnij ręce w bok i oprzyj dłońmi o ścianę. Następnie przechyl ciało do przodu tak, by ręce były odchylone ku tyłowi.

Rozciąganie mięśni pleców i brzucha. Połóż się na plecach, twarzą do sufitu, podkładając pod plecy zwinięty ręcznik. Ręce połóż na brzuchu i na parę minut rozluźnij ciało

Leave a Reply

Marzec 2021
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Archiwa