Dzięki pracy możesz czuć się szczęśliwy i spełniony w życiu. Praca jednak może też być źródłem niepokoju, zmartwień i… stresu. Nieważne, jak lubimy swoją pracę, wciąż musimy mierzyć się z nieprzekraczalnymi terminami, wymaganiami i problemami. A to nas stresuje. Co więcej, trudno jest znaleźć taką pracę, gdzie nie będzie się podlegało frustracji w związku z rozgrywkami personalnymi czy polityką kadrową.

Osoby, które sądzą, że dobrze kontrolują wydarzenia w pracy, mają większe szanse na długie i zdrowe życie. Oznacza to, że dzięki satysfakcjonującemu zajęciu dłużej pozostaniesz młody. Wzrost przychodów jest jedną z przyczyn poprawy stanu zdrowia. Ogólnie można przyjąć, że osoby wykonujące popłatne zajęcia cieszą się większą niezależnością i same mogą rozplanowywać pracę. Jeśli przez pracę jesteś nieszczęśliwy, czujesz się nie spełniony, zastanów się, czy nie mógłbyś tego zmienić. Może warto się rozejrzeć za jakimś nowym zajęciem lub porozmawiać z pracodawcą o poprawie warunków pracy.

Narzekamy na pracę, ale jej utrata postarza nas jeszcze szybciej, nawet aż o pięć lat. Okazuje się, że to wydarzenie ma najsilniejszy negatywny wpływ na mężczyzn w sile wieku i pod koniec kariery zawodowej. Oni też, zmuszeni do bezrobocia lub po degradacji, starzeją się najszybciej. Najprawdopodobniej za tę różnicę między płciami odpowiada tradycja kulturowa, w której praca stanowi dla mężczyzny centralny punkt całego życia. Mężczyzna, który utracił pracę, a nawet przeszedł na emeryturę z własnej woli, doświadcza dwukrotnie zwiększonego ryzyka wystąpienia postarzającego zdarzenia niż ten, który nadal wykonuje swoje zwykłe zajęcie. Naszym celem jest wykonywanie takiej pracy, która sprawia, iż stajemy się młodsi. Natomiast jeśli Cię ona postarza, jesteś z pewnością albo przepracowany, albo za mało Ci płacą!

Leave a Reply

Styczeń 2020
P W Ś C P S N
« Wrz    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archiwa