Jesteśmy pewni, że żadnego z naszych czytelników nie musimy przekonywać, iż palenie jest szkodliwe dla serca, płuc i wszystkich innych narządów. Z każdym wypalanym papierosem wchłaniamy tysiące substancji chemicznych, spośród których wiele wykazuje działanie rakotwórcze. Ale zapewne nie wiesz jeszcze o tym, że palenie może zakłócać naturalny cykl wydzielania melatoniny. A jak już wiemy, melatonina odgrywa poważną rolę jako czynnik ochronny przed nowotworami, tym bardziej więc palenie jest szkodliwe. Paląc nie tylko narażasz organizm na poważne niebezpieczeństwo, pozbawiasz go także możliwości obrony przed chorobami.

Przynajmniej jeden z nas – Walter, który jest Włochem, nie odmawia sobie kieliszka wina do popołudniowego posiłku. Umiarkowane picie nie jest problemem, jednak nadużywanie alkoholu może doprowadzić do uszkodzenia wszystkich organów, włącznie z mózgiem, sercem i wątrobą. Picie, zwłaszcza przed snem, może także zakłócić prawidłowe wydzielanie melatoniny.

U wielu ludzi alkohol wywołuje uczucie senności. Dlatego niektórzy traktują go jako środek nasenny. Jednak powszechnie obserwuje się, iż sen poalkoholowy trwa tylko kilka godzin, a po przebudzeniu ponowne zaśnięcie jest już utrudnione. Powodem są zaburzenia w wydzielaniu melatoniny. Dlatego jesteśmy głęboko przekonani o niewłaściwości, a nawet szkodliwości tego rodzaju praktyk (jeśli podejmiesz kurację melatoniną, alkohol nie będzie ci już potrzebny jako środek ułatwiający zaśnięcie).

Leave a Reply

Grudzień 2018
P W Ś C P S N
« Wrz    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Archiwa