Edukacja, czy to metodami formalnymi, czy mniej formalnymi, jest jedną z tych rzeczy, które utrzymują Twój umysł w dobrej formie. To także jest ważne. Jeśli, na przykład, Twoja praca wymaga wysokiego poziomu wykształcenia, często także dostarcza Ci dodatkowych bodźców i stymulacji. Są takie prace, w których stale się uczysz.

Co to oznacza dla Ciebie? Jeśli Twój umysł będzie wciąż czymś zajęty, dłużej będziesz się cieszyć młodością. Prawdopodobnie, jeśli czytasz tę oto książkę, tak właśnie postępujesz. Jest w Tobie ciekawość życia. Chyba masz już za sobą lata szkolne, powstaje więc pytanie, co powinieneś zrobić, by proces kształcenia stał się częścią Twojego dorosłego życia?

Nieważne, kim jesteś, istnieje wiele sposobów na to, by Twój umysł pozostawał aktywny i młody. Po pierwsze – nigdy nie jest za późno, aby wrócić do szkoły. Nie pozwól, by powstrzymywał Cię przed tym wyłącznie kalendarz. Nie wszyscy z nas mogli sobie pozwolić na kontynuowanie nauki po osiemnastym roku życia. Nawet jeśli masz dyplom, możesz przecież rozwijać jakieś inne zainteresowania, które ujawniły się po dwudziestym pierwszym roku życia. Miałem kiedyś sąsiadkę, która obroniła pracę magisterską w wieku osiemdziesięciu jeden lat. Kiedy zapytałem, co zamierza dalej, odparła: – Myślę z czego zrobić doktorat. Owa sąsiadka jest najlepszą ilustracją do przesłania tej książki: osoba, odnosząca największe korzyści z różnicy pomiędzy wiekiem kalendarzowym a prawdziwym, to taka osoba, która robi to, na co od zawsze miała ochotę.

Zastanów się, czy nie warto zapisać się na zajęcia z czegoś, co Cię interesuje, nieważne, czy jest to filozofia, czy komputery. Wcale nie muszą to być zajęcia akademickie. Majsterkowanie w klubie osiedlowym także poszerzy Twoje horyzonty. To, że przez całe życie powinieneś się uczyć, nie znaczy wcale, że powinieneś teraz pokochać szkołę. Istnieje wiele sposobów na pobudzanie własnego umysłu bez konieczności przechodzenia z klasy do klasy: można chodzić do muzeów, czytać, uczestniczyć w wycieczkach z przewodnikiem, można wreszcie rozwijać nowe zainteresowania. Jeśli się czymś interesujesz, zacznij zgłębiać temat. Lub też, jak ja to lubię ujmować, pozostań młodym dla tej właśnie dziedziny!

Leave a Reply

pizzeria ursus Medifire to zakład rehabilitacji i masażu na Białołęce oraz Tarchominie. Doświadczona kadra rehabilitantów, sprawdź.
Styczeń 2020
P W Ś C P S N
« Wrz    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archiwa