Jak zdecydujesz się je przeżyć? Teraz wiesz, że „prawdziwy wiek” pozwala Ci dokonywać świadomych wyborów, które wpływają na stan zdrowia i tempo procesów starzenia się organizmu. Wiesz już, jakie czynniki przyspieszają starzenie się, a jakie spowalniają ten proces. Przemyśl własne zachowania i własny styl życia. Co robisz, by zabezpieczyć się przed starzeniem? Jesteś w stanie spowolnić ten proces. Wybór należy do Ciebie.

Każdej zimy mój tata, człowiek już dziewięćdziesięciodwuletni, wyjeżdża z domu w Nowym Jorku, by spędzić zimowe miesiące w Arizonie wraz z innymi emerytami, z których najmłodszy ma siedemdziesiąt pięć lat. Kiedy przystępowałem do pracy nad tą książką, podsyłałem mu szkice jej kolejnych rozdziałów. Ojciec zaczerpniętymi z niej wiadomościami dzielił się ze swoimi znajomymi. Coraz więcej osób zaczynało się żywo interesować tym, co napisałem.

Wspólnie założyli coś na kształt klubu miłośników książki i spotykali się, by wspólnie ją czytać i zastanawiać się, co mogą zrobić, by odmłodzić własny organizm. Zaczęli przyjmować witaminy, jeść więcej owoców i warzyw i stopniowo, wraz z kolejnymi rozdziałami wcielali w życie strategie odmładzające. Kiedy przeczytali rozdział poświecony ćwiczeniom fizycznym, przystąpili do akcji. Cała grupa, licząca dwadzieścia pięć osób – każda z nich metrykalnie co najmniej siedemdziesięciopięcioletnia – wpadła do sklepu sportowego wykupując cały zapas ciężarków od dwu- do piętnastofuntowych (proszę sobie wyobrazić dwudziestodwuletniego sprzedawcę, który z opadniętą ze zdziwienia szczęką patrzył na dwudziestu pięciu emerytów wychodzących ze sklepu w butach do joggingu i hantlami pod pachą). Wspólnie wynajęli instruktora, by ich nauczył prawidłowego podnoszenia ciężarków i opracował specjalnie dla nich program usprawniający. Obecnie podnoszą ciężary trzy razy tygodniu, trzy dni w tygodniu trenują na bieżni, codziennie spotykają się na „godzinę szczęścia”, by wspólnie wypić drinka i pogawędzić z nowymi „młodymi” przyjaciółmi. Zachęcają się wzajemnie do tego, by odzyskiwać młodość, wspólnie świętują sukcesy.

Leave a Reply

Marzec 2021
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Archiwa