Okazało się, że to, co robią, sprawia im przyjemność. Każdego dnia stawali się młodsi, każdego dnia czerpali z tego satysfakcję. Mój ojciec jest tak zajętą osobą, że czasem w ogóle nie mogę go namierzyć: jest „w mieście”. Często jeździ do centrum Nowego Jorku i samodzielnie się po nim porusza. Więcej wie o Internecie niż ja. Ma mnóstwo przyjaciół, jest zaangażowany w działalność społeczną. Nic go nie powstrzyma. Często słyszę od innych: „Jest niesamowity. Pomyśl, ile ma łat”.

Rzeczywiście, jest niesamowity, ale nie tylko z powodu swojego wieku. W wieku lat dziewięćdziesięciu wciąż cieszyć się młodością to cel, który każdy z nas pragnąłby osiągnąć. Prawdziwy wiek mojego taty to siedemdziesiąt sześć lat, a z każdym dniem jego organizm młodnieje. Cieszenie się życiem w wieku podeszłym, energia i wigor na emeryturze, powinny być regułą, nie wyjątkiem.

Na początku niniejszej książki stwierdziłem, że: „zdrowie jest jak pieniądz”. Początkowo porównanie to razi: jak w ogóle można porównywać pieniądze z czymś bezcennym – zdrowiem? Czemu jednak tego nie zrobić? Pieniądze same przez się nie mają żadnej wartości, jednak dzięki nim potrafimy przypisać określoną wartość towarom. Pieniądze to potencjał – dzięki nim masz prawo wyboru, możesz skorzystać z różnych możliwości. Podobnie – zysk w latach życia nie jest sam przez się młodością, wyraża jednak to, że zyskałeś nowe możliwości – takie, które ma przed sobą osoba młodsza.

Leave a Reply

Marzec 2021
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Archiwa