„Cud melatoniny” to być może pierwsza książka poświęcona temu hormonowi, która trafiła w twoje ręce. Jesteśmy pewni, że nie będzie ostatnią. Chociaż już zdobyliśmy ogromną wiedzę o melatoninie i jej podstawowej roli w regulowaniu naturalnego zegara organizmu, naukowcy uważają, że to dopiero początek naszej drogi. Historia cudu melatoniny dopiero się rozpoczyna.

Mamy nadzieję, że nasza książka zainspiruje czytelników i sprawi, że bardziej zainteresują się własną przyszłością. A co najważniejsze, zachęci do zmiany sposobu w jaki większość z nas, włącznie z lekarzami, postrzega proces starzenia się. Jako naukowcy i autorzy tej publikacji wierzymy, iż nasza praca może dokonać przełomu. Pragniemy rzucić wyzwanie nieaktualnym już wyobrażeniom na temat starzenia się i poprzez to zmienić stosunek świata medycznego do tego procesu. Chcemy, by nasze pokolenie i wszystkie przyszłe dostały nie tylko „więcej z życia”, a po prostu „więcej życia”. I to nie tylko w kategorii wydłużenia jego trwania, ale też znaczącej poprawy jakości.

Naszym celem jest stworzenie nowego modelu starzenia się odpowiadającego naszym czasom. Nadszedł czas. by porzucić stereotyp słabego, niedołężnego staruszka i zastąpić go wizją wciąż zdrowego i silnego człowieka „po dziewięć- dziesiątce”, cieszącego się fizycznym i psychicznym wigorem, który zwykliśmy utożsamiać z młodością.

Stwierdziliśmy już, że uważamy, iż starzenie się jest chorobą, dlatego też nie postrzegamy tego procesu jako nieuchronnego stopniowego spadku sprawności fizycznej i umysłowej. Spadek ten, wynikający z osłabionego funkcjonowania różnych organów, tak naprawdę wcale nie musi nastąpić. Obniżeniu wydolności organizmu tak charakterystycznemu dla podeszłego wieku i sprawiającemu, że stajemy się podatni na choroby i niedomagania, można zapobiegać. Służy temu leczenie dolegliwości, z której rodzą się inne, a mianowicie samego starzenia się. Przerwiemy wówczas zaklęty krąg: starzenie się – choroby – starzenie się. Gdy to osiągniemy, zaradzimy zarówno głównej przyczynie, jak i jej skutkowi. Innymi słowy, najskuteczniejszą bronią przeciw starości, tak jak i innym chorobom, jest profilaktyka.

Leave a Reply

Marzec 2021
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Archiwa