Wielu ludzi hoduje w głowach małego chochlika, który podpowiada: „Jeśli jest to zdrowe, to pewnie smakuje obrzydliwie”. A wcale tak nie jest. Możesz odżywiać się tak, by zatrzymać na dłużej młodość, a przy okazji jeść rzeczy pyszne. A wszystko powinno zacząć się od pozbycia się niezdrowych wyobrażeń na temat diety.

Jedzenie powinno sprawiać przyjemność. Jeśli dieta ma być, jak wyrok skazujący, skończy się tym, że wkrótce zaczniesz łamać przyjęte zasady. Jedz rozsądnie i rozważnie. Jeśli raz sobie pozwolisz na zjedzenie czegoś, co nie jest w stu procentach zdrowe to jeszcze nie koniec świata. Ważne jest wyrobienie zasad ogólnych, a nie obsesyjne i kurczowe trzymanie się wszystkich założeń. Jak odżywiać się aby zachować młodość, a jednocześnie cieszyć się smakiem jedzenia?

W dziedzinie jedzenia i utraty wagi nie ma szybkich posunięć. Można jedynie liczyć na efekt działań długoterminowych. Najwła- ściwiej odżywiają się Ci, którzy uwielbiają jeść i którym zależy na dobrym, a jednocześnie zdrowym jedzeniu. Właśnie takim ludziom udaje się dokonywać wyborów w dziedzinie diety, które służą jak najdłuższemu zachowaniu młodości. Stań się koneserem jedzenia, poszukuj jak najświeższych i jak najlepszych produktów, rozszerzaj swoje horyzonty kulinarne. Z czasem odkryjesz, że to, co najsmaczniejsze, jest zarazem najlepsze dla zdrowia. A teraz przejdźmy do omówienia dwudziestu zagadnień, które powinieneś poznać, by prawidłowo się odżywiać i ze smakiem zrzucać nadmierne kilogramy i lata.

Leave a Reply

Marzec 2021
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Archiwa