JL O, CO od dawna podejrzewano, obecnie zostało potwierdzone badaniem naukowym: dobra kondycja psychiczna pozwala nam dłużej cieszyć się i zdrowiem, i młodością. Jakie czynniki natury emocjonalnej zatrzymują na dłużej młodość? Jakie wydarzenia w Twoim życiu wyzwolą stres, który Cię postarza? Co można zrobić, by zmniejszyć narażenie na stres? Powinieneś przyjąć do wiadomości, że ciało i umysł są nierozłączne. Szczęśliwe życie, bez stresów, sprawi, że dłużej będziesz się cieszył młodością.

Przez lata uważano, że tak zwany typ osobowości A jest przyczyną powstawania wielu chorób wtórnych. Teraz wiemy, że choroby spowodowane stresem są wywołane zdarzeniami, które Cię stresują, nawet jeśli wydają się nie wywierać takiego wpływu na innych. Wydarzenia życiowe o tak różnym charakterze, jak śmierć członka rodziny, przeprowadzka do innego miasta, problemy finansowe, mogą wszystkich stresować, jednakże w takich sytuacjach należy różnie postępować. Jeśli uda Ci się zmniejszyć poziom stresu w życiu, masz szansę na odzyskanie trzydziestu – trzydziestu dwóch lat, które zostały Ci zabrane przez te wydarzenia.

Ludzie mieszkający wspólnie z innymi ludźmi, mający wielu przyjaciół, którzy przez całe swoje życie są zaangażowani w życie społeczne, żyją diużej, są szczęśliwsi i zdrowsi. W okresach o niewielkim nasileniu stresu wspólne mieszkanie z dwoma – trzema osobami lub posiadanie wielu bliskich przyjaciół sprawi, że będziesz młodszy o dwa lata od osoby, która nie dysponuje takim wsparciem społecznym. W okresach niezwykle zwiększonego poziomu stresu ten wpływ odmładzający może wzrosnąć aż do trzydziestu lat.

Leave a Reply

Marzec 2021
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Archiwa