Najprostszym sposobem na zrzucenie zbędnych kilogramów i odmłodzenie własnego organizmu jest ograniczenie spożycia pokarmów i zwiększenie aktywności fizycznej. Szacuje się, że w USA na choroby związane z otyłością corocznie umiera trzysta tysięcy ludzi. Okazało się, że nasza skłonność do łączenia szczupłej sylwetki z atrakcyjnością fizyczną zrobiła wiele szkód. Zamiast bowiem uczyć się zdrowych zasad odżywiania, tak komponujemy dietę, by stracić jak najszybciej jak najwięcej kilogramów, a to może przynieść niepowetowane straty naszemu organizmowi. Albo też w ogóle rezygnujemy uważając, że nigdy nie będziemy wyglądać jak superszczupłe modelki czy chudzi modele z okładek pism, i że nie ma się po co w ogóle trudzić.

Zwykle przy dyskutowaniu o wadze w ogóle zapomina się o tym, że zdrowiu sprzyja utrzymanie ciężaru ciała na stałym właściwym poziomie, Wcale nie trzeba być najszczuplejszą osobą w okolicy, trzeba mieć właściwą masę dla własnego wzrostu i typu budowy ciała. Dotychczas nie opracowano łatwych i szybkich sposobów na osiągnięcie tego celu. Jeśli masz tylko niewielką nadwagę, wystarczy najprawdopodobniej zwiększyć nieco aktywność fizyczną lub zmniejszyć spożycie kalorii, by masa ciała wróciła do normy.

Zgodnie z wynikami najnowszych badań, w tym badania przeprowadzonego przez Uniwersytet Miasta Chicago, najlepszym sposobem na zrzucenie zbędnych kilogramów jest zwiększenie aktywności fizycznej. W badaniu prowadzonym przez ten ośrodek, w którym obserwacją objęto kobiety z nadwagą, wykazano, że w czasie ćwiczeń nie tylko spalają się kalorie, zwiększa się także całkowite tempo metabolizmu. Jeśli ćwiczysz regularnie, organizm spala więcej kalorii w ciągu minuty nawet wówczas, gdy nie ćwiczysz. Szczególnie ważne są ćwiczenia siłowe, czyli takie, które sprzyjają rozwojowi mięśni. Właśnie mięśnie spalają więcej kalorii w jednostce czasu niż jakakolwiek inna tkanka organizmu (zapoznaj się z rozdziałem 9.).

Leave a Reply

Styczeń 2020
P W Ś C P S N
« Wrz    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archiwa