Depresja należy do jednej z najczęstszych chorób. Ponieważ łatwo jest jednak przeoczyć jej objawy, często bywa nie rozpoznana. Przyczyny depresji mogą być natury biologicznej lub też psychologicznej, czasem występują łącznie te dwa uwarunkowania. Mimo że zwykle myślimy o depresji jako o chorobie psychiki i emocji, u podłoża wielu przypadków depresji leży zmiana o charakterze organicznym. Na przykład ludzie, u których rozpoznano pełnoobjawową depresję, często mają w mózgu niskie stężenie serotoniny, co wskazuje na tło biologiczne, a nie, jak się wydaje, tylko psychiczne. Co więcej, niemal zawsze występują objawy natury fizycznej. Wśród nich można wymienić: spowolnienie, senność, utratę apetytu, ogólne poczucie braku sensu istnienia i bezradności, czasem też pojawiają się skłonności samobójcze.

Podatność na depresję wzrasta wraz z wiekiem, w starszych grupach wiekowych rozpoznaje się ją częściej. Co więcej, sama depresja może powodować niepotrzebne starzenie się organizmu. Często dotyka ona kobiet w okresie przekwitania, równie często występuje zarówno u mężczyzn jak i u kobiet, którzy właśnie przeszli na emeryturę. Może pojawić się u każdego, kto doświadczył ważnego wydarzenia życiowego, jak na przykład przebycie zawału serca lub wiadomość o chorobie nowotworowej. Czasami bodziec wyzwalający ma naturę biologiczną, czasem naturę psychologiczną. Niezależnie jednak od przyczyn wywołujących depresję, możemy stwierdzić, że się zdarza.

Leave a Reply

Wrzesień 2018
P W Ś C P S N
« Wrz    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Moim zdaniem jest to gabinet stomatologiczny godny polecenia każdemu kto musi wyrwać ósemki
Archiwa
Tagi
swissmedicus.pl/zakres-uslug/wszywanie-disulfiram-esperal-lodz/ błędy medyczne przyłbica stomatologiczna ochronna gabinet stomatologiczny