Ćwiczenia brzucha. Połóż się wygodnie, tak by ramiona leżały na klatce piersiowej lub po obu stronach ciała. Następnie zegnij nogi w kolanach i pod kolana wsuń poduszkę. Powoli unieś głowę, klatkę piersiową i tułów tak, by twarzą dotknąć kolan. Zacznij od tylu ćwiczeń, ile możesz wykonać bez trudu i co tydzień dodawaj jedno powtórzenie. Po pięciu tygodniach wykonywania ćwiczenia dodaj pięć powtórzeń, powoli unoś głowę, klatkę piersiową i tułów tak, by ustawić głowę zewnętrznie do lewego kolana, a po powrocie do pozycji wyjściowej ponownie unieś górną powierzchnię ciała, jednak tym razem głowę ustaw zewnętrznie do prawego kolana.

Ćwiczenia brzucha dla zaawansowanych. Połóż się wygodnie na plecach z rękoma pod głową. Unieś złączone nogi. Utrzymaj je w górze licząc do sześciu. Następnie poruszaj nogami na przemian w górę i w dół – wykonaj sześć takich ruchów nie dotykając ziemi. Potem wykonaj nożyce, czyli prawą nogę przemieść nad lewą nogę i odwrotnie. Wykonaj sześć takich nożycowatych ruchów. Cykl takich ćwiczeń powtarzamy trzykrotnie, nim znów położymy nogi na ziemi. Wraz ze wzmacnianiem się mięśni, wydłużaj czas wykonywania (czy liczbę powtórzeń) każdego z kroków pełnego ćwiczenia.

Po wykonaniu ćwiczeń rozciągających, cykl powyższych ćwiczeń należy wykonać trzykrotnie. Na zakończenie każdej sekwencji ćwiczeń wzmacniających proszę wykonać ćwiczenia rozciągające. Przedstawiłem tutaj takie ćwiczenia rozciągające i poprawiające siłę mięśniową, które nie wymagają żadnego wymyślnego sprzętu i które można wykonywać w domu. Kiedy już poczynisz postępy, być może zechcesz rozszerzyć program ćwiczeń, może wydłużysz czas gimnastyki lub zadbasz o to, by była bardziej intensywna. Warto też zastanowić się, czy nie chcesz uczestniczyć w zajęciach grupowych, w których ćwiczenia rozciągające i wzmacniające stanowią zamknięty cykl.

Leave a Reply

Marzec 2021
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Archiwa